Junior European Championships / Men Final

El Prat de Llobregat / ESP / 15-23.06.2018

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

 

NOC

Swim

Fence

Ride

LR

Total

1

KHAMTSOU Ivan

Belarus

307 (11)

246 (1)

300 (14)

645 (7)

1498

 

2:01,53

24V-11D

10:55,59

2

KARDOS Bence

Hungary

314 (5)

238 (3)

278 (33)

657 (2)

1487

 

1:58,44

23V-12D

10:43,25

3

GUSTENAU Gustav

Austria

316 (3)

244 (2)

299 (16)

628 (14)

1487

 

1:57,25

24V-11D

11:12,76

4

BARANOV Serge

Russia

305 (17)

216 (13)

300 (2)

664 (1)

1485

 

2:02,87

19V-16D

10:36,26

5

ZUEV Andrei

Russia

308 (9)

210 (17)

300 (2)

651 (5)

1469

 

2:01,47

18V-17D

10:49,41

6

GUTKOWSKI Lukasz

Poland

304 (18)

218 (12)

300 (7)

640 (8)

1462

 

2:03,00

19V-16D

11:00,58

7

VLACH Martin

Czech Republic

299 (24)

208 (18)

300 (2)

651 (6)

1458

 

2:05,50

18V-17D

10:49,48

8

GREZANLE Valentin

France

300 (23)

238 (4)

293 (26)

622 (17)

1453

 

2:05,16

23V-12D

11:18,35

9

SINGH Paolo

France

293 (33)

220 (9)

300 (15)

630 (11)

1443

 

2:08,56

20V-15D

11:10,19

10

CHAMIZO CRISTIAN

Spain

296 (29)

221 (8)

300 (2)

622 (16)

1439

 

2:07,34

20V-15D

11:18,02

11

HARNASTAEU Mikita

Belarus

295 (30)

220 (9)

300 (1)

619 (19)

1434

 

2:07,85

20V-15D

11:21,23

12

GISPERT Joan

Spain

311 (6)

214 (14)

300 (13)

609 (25)

1434

 

1:59,50

19V-16D

11:31,80

13

UNAL Bugra

Turkey

295 (30)

186 (28)

296 (20)

656 (3)

1433

 

2:07,85

14V-21D

10:44,76

14

BURCSIK Barnabas

Hungary

292 (35)

203 (20)

281 (30)

654 (4)

1430

 

2:09,00

17V-18D

10:46,87

15

VAIVADA Dovidas

Lithuania

315 (4)

220 (11)

293 (21)

597 (29)

1425

 

1:57,85

20V-15D

11:43,26

16

MICHELI Roberto

Italy

303 (19)

190 (26)

300 (7)

627 (15)

1420

 

2:03,54

15V-20D

11:13,71

17

AROL Yauheni

Belarus

305 (16)

238 (5)

280 (31)

595 (30)

1418

 

2:02,66

23V-12D

11:45,27

18

LAWRYNOWICZ Daniel

Poland

297 (27)

196 (23)

290 (27)

631 (9)

1414

 

2:06,56

16V-19D

11:09,57

19

KOLBASENKO Sergey

Russia

303 (20)

211 (16)

279 (32)

616 (20)

1409

 

2:03,59

18V-17D

11:24,46

20

KAUFFMANN Jan

Germany

291 (36)

190 (27)

298 (18)

629 (13)

1408

 

2:09,69

15V-20D

11:11,79

21

SHIVEL Luis

Spain

302 (22)

190 (25)

300 (12)

613 (21)

1405

 

2:04,41

15V-20D

11:27,21

22

KHAMICHENKA Artsiom

Belarus

308 (8)

184 (29)

300 (7)

610 (23)

1402

 

2:01,38

14V-21D

11:30,10

23

BABANIN Pavel

Russia

307 (13)

196 (24)

293 (21)

603 (28)

1399

 

2:01,70

15V-20D

11:37,62

24

IHNATIEV OLEH

Ukraine

307 (11)

172 (33)

298 (18)

620 (18)

1397

 

2:01,53

12V-23D

11:20,48

25

SZEP Balazs

Hungary

306 (14)

167 (34)

293 (24)

631 (10)

1397

 

2:02,00

11V-24D

11:09,74

26

PARADOWSKI Oskar

Poland

308 (9)

202 (22)

300 (11)

585 (31)

1395

 

2:01,47

17V-18D

11:55,87

27

SVECHOTA Lukas

Czech Republic

295 (32)

174 (31)

290 (28)

630 (12)

1389

 

2:07,90

12V-23D

11:10,48

28

AGAZZOTTI Riccardo

Italy

310 (7)

202 (21)

293 (24)

583 (32)

1388

 

2:00,34

17V-18D

11:57,43

29

MIHALEV Todor

Bulgaria

296 (28)

214 (15)

300 (6)

573 (33)

1383

 

2:07,22

19V-16D

12:07,02

30

HEALY Michael

Ireland

302 (21)

174 (30)

289 (29)

611 (22)

1376

 

2:04,28

12V-23D

11:29,80

31

HERCIK Vojtech

Czech Republic

299 (25)

236 (6)

300 (7)

531 (35)

1366

 

2:05,69

22V-13D

12:49,58

32

PILLAGE Myles

Great Britain

321 (1)

227 (7)

299 (16)

511 (36)

1358

 

1:54,84

21V-14D

13:09,29

33

TROYA Marc

Spain

317 (2)

154 (36)

270 (35)

609 (26)

1350

 

1:56,91

9V-26D

11:31,84

34

HARPER James

Great Britain

298 (26)

167 (35)

275 (34)

607 (27)

1347

 

2:06,00

11V-24D

11:33,79

35

OLEJARZ Dominik

Germany

293 (34)

173 (32)

293 (23)

572 (34)

1331

 

2:08,80

12V-23D

12:08,33

36

SZABO Illes

Hungary

306 (15)

208 (19)

0

610 (24)

1124

 

2:02,37

18V-17D

DNS

11:30,23

Created by 5TUSA MP INFOSYS