EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS / Men Qual. Gr. 'B'

Barcelona / ESP / 24.06-02.07.2017

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

 

NOC

Fence

Swim

LR

Total

 

1

KAUFFMANN Jan

Germany

234 (3)

294 (18)

586 (14)

1114

Q

16V-10D

2:08,00

11:54,00

2

COLASANTI Daniele

Italy

210 (13)

302 (12)

602 (5)

1114

Q

13V-13D

2:04,31

11:38,01

3

KARDOS Bence

Hungary

218 (7)

309 (6)

587 (13)

1114

Q

14V-12D

2:00,87

11:53,04

4

GLAVATSKIKH Danila

Russia

258 (1)

303 (11)

553 (24)

1114

Q

19V-7D

2:03,65

12:27,10

5

BARANOV Serge

Russia

218 (7)

305 (8)

591 (11)

1114

Q

14V-12D

2:02,97

11:49,15

6

BERECZKI Richárd

Hungary

210 (13)

306 (7)

598 (7)

1114

Q

13V-13D

2:02,15

11:42,22

7

GUSTENAU Gustav

Austria

258 (1)

315 (4)

541 (25)

1114

Q

19V-7D

1:57,53

12:39,27

8

SUTTON Bradley

Great Britain

202 (17)

316 (2)

596 (9)

1114

Q

12V-14D

1:57,03

11:44,44

9

MICOZZI Gianluca

Italy

226 (5)

291 (25)

597 (8)

1114

Q

15V-11D

2:09,96

11:43,51

10

RYDVANSKYI Vladyslav

Ukraine

210 (13)

304 (10)

598 (6)

1112

Q

13V-13D

2:03,35

11:42,00

11

UNAL Bugra

Turkey

186 (23)

294 (19)

632 (1)

1112

Q

10V-16D

2:08,16

11:08,15

12

IVANOU Ivan

Belarus

218 (7)

302 (12)

592 (10)

1112

Q

14V-12D

2:04,31

11:48,33

13

VLACH Martin

Czech Republic

202 (17)

299 (15)

611 (3)

1112

Q

12V-14D

2:05,94

11:29,40

14

SINGH Paolo

France

194 (20)

292 (22)

626 (2)

1112

Q

11V-15D

2:09,44

11:14,62

15

AROL Yauheni

Belarus

218 (7)

304 (9)

587 (12)

1109

Q

14V-12D

2:03,19

11:53,00

16

VAIVADA Dovidas

Lithuania

202 (17)

321 (1)

583 (17)

1106

Q

12V-14D

1:54,69

11:57,00

17

GUDLEVICIUS Gytis

Lithuania

226 (5)

316 (3)

563 (21)

1105

Q

15V-11D

1:57,41

12:17,00

18

TOVKAI Oleksandr

Ukraine

218 (7)

309 (5)

574 (19)

1101

Q

14V-12D

2:00,65

12:06,00

19

PASTOR Joaquim

Spain

186 (23)

294 (20)

602 (4)

1082

 

10V-16D

2:08,37

11:38,00

20

VALIDO Pedro

Portugal

210 (13)

290 (26)

581 (18)

1081

 

13V-13D

2:10,06

11:59,00

21

GYUROV Yordan

Bulgaria

194 (20)

294 (21)

586 (14)

1074

 

11V-15D

2:08,38

11:54,00

22

JARASHNELI Giorgi

Georgia

218 (7)

295 (17)

553 (23)

1066

 

14V-12D

2:07,97

12:27,00

23

SELÇUK ARDA

Turkey

234 (3)

301 (14)

520 (26)

1055

 

16V-10D

2:04,84

13:00,00

24

BLANCO Raul

Spain

178 (25)

289 (27)

584 (16)

1051

 

9V-17D

2:10,97

11:56,00

25

KOLEV Denis

Bulgaria

178 (25)

292 (22)

558 (22)

1028

 

9V-17D

2:09,44

12:22,00

26

EUDES Baptiste

France

162 (27)

291 (24)

564 (20)

1017

 

7V-19D

2:09,72

12:16,00

27

KNOCHE Tim

Germany

194 (20)

296 (16)

459 (27)

949

 

11V-15D

2:07,19

14:01,00

Created by 5TUSA MP INFOSYS